Praktyki dla studentów archeologii

praktyki

Zakład Archeologii Architektury IA UMK w Toruniu ma przyjemność ponownie zaprosić studentów archeologii z całej Polski na praktyki wykopaliskowe, które odbędą się w dniach od 4 do 29 lipca 2016 roku w Kowalewie Pomorskim.

Badania prowadzone przez nasz Instytut są pierwszymi szeroko zakrojonymi pracami archeologiczno-architektonicznymi podjętymi na obszarze dawnego zamku krzyżackiego. Podczas ich trwania studenci, oprócz zaznajomienia się z praktyczną stroną badań wykopaliskowych, będą mieli okazję pogłębić wiedzę o historii, kulturze materialnej oraz architekturze Zakonu Krzyżackiego. Ponadto planowane są wyjazdy krajoznawczo-edukacyjne do miejscowości ziemi chełmińskiej, gdzie studenci będą mieli okazję poznać gotyckie (i nie tylko) budowle naszego regionu.

Organizator badań zapewnia wszystkim praktykantom oraz wolontariuszom bezpłatny nocleg na czas trwania wykopalisk.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Krzysztofem Cackowskim: krzysztof.cackowski@wp.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby chętne proszone są o podanie nazwy uczelni, na której studiują, roku studiów oraz czasu udziału w praktykach (cały okres praktyk czy tylko wybrane tygodnie).

Fot. Bogusz Wasik

Możesz skomentować ten tekst.

Napisz komentarz