Serdecznie witamy!

Mamy wielką przyjemność powitać Państwa na naszej stronie internetowej! Jak zapewne niektórzy zauważyli, strona już od sierpnia była dostępna w sieci, jednak dopiero teraz została ukończona i można dokonać jej oficjalnego otwarcia.

Strona ArcheoZamki.pl dotyczy projektu badawczego „Zamki ziemi chełmińskiej” realizowanego przez Zakład Archeologii Architektury Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównym jej celem będzie prezentacja wyników badań prowadzonych na tych obiektach oraz promocja archeologii – zwłaszcza archeologii architektury.

Pomysł utworzenia strony internetowej zrodził się podczas tegorocznych wykopalisk w Kowalewie Pomorskim. W jej budowę zaangażowali się zarówno pracownicy Zakładu Archeologii Architektury IA UMK w Toruniu, jak i studenci oraz doktoranci. Jest to nie tylko platforma dzięki której możliwa będzie  – mamy taką nadzieję – wymiana informacji na temat najnowszych badań prowadzonych w tej dziedzinie, ale również popularyzacja historii ziemi chełmińskiej, a zwłaszcza tego jej odcinka, który wiąże się z tak niezwykłymi – w skali europejskiej – budowlami.

Mamy nadzieję, że zainteresujemy Państwa naszymi badaniami – wszelkie komentarze będą mile widziane.

Zapraszamy!

Zespół autorów „ArcheoZamki.pl”

Możesz skomentować ten tekst.

Napisz komentarz